مشکل ، مسئله تاریخ فوتبال مسابقه کامبوج

مشکل ، مسئله: تاریخ فوتبال مسابقه کامبوج افغانستان تیم فوتبال افغانستان کامبوج جام ملت های آسیا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی

از روز ۲۰ فروردین‌ماه که دلار از سوی دولت تک نرخی شد، این قیمت نه تنها کاملا در بازار پذیرفته نشد بلکه به ایجاد مشاغلی همچون پیک موتوری جهت ارسال دلار قاچاق هم

سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی

سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی

عبارات مهم : ایران

از روز ۲۰ فروردین ماه که دلار از سوی دولت تک نرخی شد، این قیمت نه تنها کاملا در بازار پذیرفته نشد بلکه به ایجاد مشاغلی همچون پیک موتوری جهت ارسال دلار قاچاق هم کمک کرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به تبعیت اقتصاد کشور عزیزمان ایران از قیمت دلار که به عنوان عامل مهم در رشد تورم عمل می کند، فعالیت های اقتصادی منتظر رسوب کردن نوسانات ارزی است که از آخرهای سال گذشته کلید خورد. اقتصاددانان عامل مهم این التهاب را رشد غول آسای نقدینگی از ۴۵۰ هزار میلیارد تومان به ۱۴۶۳ هزار میلیارد تومان و حمله آن به بازارهای ارز و سکه ارزیابی می کنند. سپس دولت جهت جلوگیری از رشد تورم، قیمت ارز را تک رقمی و آن را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد؛ موضوعی که یک اقتصاددان آن را به یک شوخی شبیه دانست.

سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی

ارسال دلار با پیک موتوری!

اما گزارش میدانی ایسنا از فردوسی نشان می دهد دلالان، نبض بازار ارز را در دست دارند. روز گذشته در ساعات نهایی کار دلالان میدان فردوسی قیمت دلار را از ۶۹۵۰ تومان تا ۷۰۵۰ تومان اعلام می کردند ولی ظهر امروز این قیمت ها همچنان عوض کردن کرده و به ۷۲۰۰ تومان رسیده هست. جالب اینکه قیمت دلار در بخش هایی که به تقاطع خیابان فردوسی و جمهوری نزدیک تر است به مراتب پایین تر از رقمی است که در حوالی میدان فردوسی مشاهده می شود.

برخی نیز جهت خود سیاست دیگری اعلام کرده و قیمت را پایین تر از سایرین می گویند ولی در مرحله عمل، مبلغی را هم به عنوان کارمزد طلب می کنند که این رقم از حدود ۲۰ هزار تومان به اوج تعریف می شود. جالب اینکه این افراد حتی جهت چانه زنی های بعدی به آسانی شماره گوشی خود را هم در اختیار مشتری قرار داده و گاهی اعلام می کنند که حتی حاضرند با پیک موتوری دلار را به آدرس فرد ارسال و وجه مربوط به آن را همان جا دریافت کنند.

از روز ۲۰ فروردین‌ماه که دلار از سوی دولت تک نرخی شد، این قیمت نه تنها کاملا در بازار پذیرفته نشد بلکه به ایجاد مشاغلی همچون پیک موتوری جهت ارسال دلار قاچاق هم

غول نقدینگی بیدار شده است است؟

کارشناسان علت جهش یکباره قیمت ارز، مسکن، ماشین و بعضی دیگر از کالاها را خیزش بی سر و صدای نقدینگی عنوان می کنند. امروز یک کارشناس اقتصاد مسکن در پاسخ به این پرسش که آیا رشد فعلی مسکن حباب است؟ گفت که به هیچ عنوان قیمت ها حباب نیست بلکه نوعی اصلاح قیمت بر اساس شرایط روز است.

سلمان خادم المله با اشاره به رشد نقدینگی ناشی از سودهای موهوم بانکی گفت: با ادامه ی این اوضاع به سمت رکود پیش می رویم. تا آن وقت همین اوضاع رشد قیمت ها ادامه پیدا می کند. البته این را نباید با حباب اشتباه گرفت بلکه نوعی هماهنگی با انتظارات تورمی هست. کاری هم از دست دولت برنمی آید و دلار ۴۲۰۰ تومان هم زیاد به یک شوخی خنده آمیز شبیه هست. او هم چنین بیان کرد: هم اکنون کسانی که منابعی در اختیار دارند به سمت کالاهایی می برند که توانایی هماهنگی با زیاد کردن قیمت ها را داشته با شد؛ این آیتم ها عبارتند از ارز، سکه، مسکن و اخیرا بورس.

سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی

علت رشد اخیر بورس

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران اخیرا رشدهای بالایی را به ثبت رسانده هست. طی سه روز معاملاتی اخیر، بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران شاهد روند متفاوتی نسبت به هفته های گذشته است به طوری که نمادهایی که مدت ها بود در قیمت خاصی نوسان می کردند، طی این سه روز رشد قابل توجهی را تجربه کردند. امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران ۲۰۸۱ واحد رشد کرد و به رقم ۱۰۴ هزار و ۵۳۳ رسید.

در عین حال شاخص کل هم وزن با ۶۳ واحد رشد تا رقم ۱۷ هزار و ۳۵۰ اوج رفت. فردین آقابزرگی ـ کارشناس بازار سرمایه ـ می گوید، تصمیم دولت و بانک مرکزی مبنی بر انجام معاملات روی گواهی های ثبت سفارش جهت معاملات ارزی و به وجود آمدن قیمت سوم ارز بعد از قیمت ارز نیما و قیمت ارز آزاد، به زیاد کردن قیمت دلار دامن زده و این عنوان باعث رشد شاخص بازار سرمایه شده است است.

از روز ۲۰ فروردین‌ماه که دلار از سوی دولت تک نرخی شد، این قیمت نه تنها کاملا در بازار پذیرفته نشد بلکه به ایجاد مشاغلی همچون پیک موتوری جهت ارسال دلار قاچاق هم

“من_نمی خرم” می تواند به کم کردن قیمت ها منجر شود؟

در روزهای گذشته کمپین “من_نمی خرم” با نشانه کم کردن قیمت ها در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مطرح شد و بعضی اشخاص ورزشی از آن حمایت کردند. جهت بررسی تاثیر این حرکت در بازار طلا با رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر گفت وگو کردیم. ابراهیم محمدولی بیان کرد که سیاست های دولت در بازار طلا و ارز نتیجه نداده و نوسانات موجود هم گواه آن هست. به گفته وی اگر به جای امنیتی کردن بازار ارز پاسخگوی تقاضای مردم بودیم و سیستم عرضه و تقاضا را بر اساس نیاز، تنظیم می کردیم، امروز شاهد این اوضاع نبودیم؛ ولی ایجاد کمپین جهت نخریدن طلا هم نمی تواند بازار را کنترل کند، چراکه ناشی از عوامل دیگری است.

سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی

واژه های کلیدی: ایران | بازار | فردوسی | ظهر امروز | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog