مشکل ، مسئله تاریخ فوتبال مسابقه کامبوج

مشکل ، مسئله: تاریخ فوتبال مسابقه کامبوج افغانستان تیم فوتبال افغانستان کامبوج جام ملت های آسیا

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات معمای حمایت کی‌روش از نکونام جهت سرمربیگری تیم امید

کارلوس کی‌روش در تازه ترین بیانیه خود اعلام کرده جواد نکونام عالی ترین گزینه جهت هدایت تیم امید بود. 

معمای حمایت کی‌روش از نکونام جهت سرمربیگری تیم امید

معمای حمایت کی روش از نکونام جهت سرمربیگری تیم امید

عبارات مهم : ایران

کارلوس کی روش در تازه ترین بیانیه خود اعلام کرده جواد نکونام عالی ترین گزینه جهت هدایت تیم امید بود.

به گزارش خبرآنلاین؛ جنگ تازه ای بر سر نیمکت تیم ملی امید به راه افتاده هست. امید نمازی از آن سر دنیا به کشور عزیزمان ایران آمده تا این نیمکت را تصاحب کند. قطعا اشخاص مهم دیگری هم هستند که بی صبرانه منتظرند تا به این نیمکت برسند. تیم ملی امید، با انگیزه افزایش به المپیک آن هم بعد از چند دهه، تبدیل به یک وسوسه بزرگ جهت بعضی از مربیان شده است است و در این بین، شایعات زیادی راجع به آینده اش شنیده می شود.

چندی قبل امید نمازی فاش کرد بعد از سال ها اختلاف با کی روش، به صورت تلفنی به این مربی صحبت کرده و پرسشها را کنار گذاشته اند. کی روش همان روز تصور کرده بود نمازی چون قرار است مربی تیم ملی امید شود تلاش کرده تا دوباره پلی بزند و اوضاع بین ارزش را به حالت عادی بازگرداند. فدراسیون فوتبال از ابتدای گزینش سرمربی این تیم، پای کی روش را وسط کشیده بود؛ چه یکی دو بار مسئولان کمیته فنی به مربیانی که گزینه بودند، این حرف را زدند.

معمای حمایت کی‌روش از نکونام جهت سرمربیگری تیم امید

بحث این بود که آنها نظر می دهند و در نهایت گزینه نهایی را معرفی می کنند ولی این کی روش است که باید نظر نهایی را بدهد. از آن سو کارلوس چنین اعتقادی نداشت. او همواره می گفت چنین قدرتی برایشان متصور نشده اند و مثل خیلی های دیگر اعتقاد داشت هیات رئیسه فدراسیون فوتبال باید نفر نهایی را تصویب کند و روی نیمکت تیم امید بنشاند. امید نمازی یکی از گزینه هایی بود که حتی حاضر شد به خاطر نیمکت تیم امید بی خیال نیمکت تیم زیر 18 ساله های آمریکا شود و به کشور عزیزمان ایران بازگردد ولی آخر این قصه، جنگی به همراه داشت که باعث شد تا کی روش بیانیه ای صادر کند.

نمازی گفت ترساندن کرده او باشد، از تیم امید حمایت نمی کند و مثل بعضی از منتقدان همیشگی کارلوس جمله «او ارباب فدراسیون است» را به زبان آورد. در واقع با این بیانات نمازی به طور کامل پرونده خود را در فدراسیون بست. در ادامه کی روش بیانیه ای صادر کرد و نکونام را گزینه مستحق نیمکت تیم ملی دانست. او در بیانیه بامدادی خود نوشت: «شخصی که من تا به امروز هر لحظه از او حمایت کرده ام و به معنای واقعی اعتقاد دارم که در حال حاضر توانایی رهبری بازیکنان برتر آینده کشور عزیزمان ایران را دارد، جواد نکونام هست. »

کارلوس کی‌روش در تازه ترین بیانیه خود اعلام کرده جواد نکونام عالی ترین گزینه جهت هدایت تیم امید بود. 

نکونام در دو ماه گذشته چند بار با مسئولان فدراسیون فوتبال جلسه داشت و حتی گفته می شد قرار است سرمربی تیم ملی امید شود. بعد از آنکه او سرمربی تیم نساجی مازندران شد، خبری روی خروجی بعضی خبرگزاری ها قرار داده شد مبنی بر اینکه او پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی جوانان را رد کرده هست. در این خبر ذکر شده است بوده ابتدا با نکونام جهت نیمکت تیم امید صحبت شد ولی در ادامه مذاکرات به سمت دیگری رفت و در نهایت او شد گزینه سرمربیگری تیم ملی جوانان! یعنی اتفاقاتی افتاد تا نیمکت تیم ملی امید به این مربی نرسد. طبیعتا اگر کی روش در آن روز به اندازه حالا از نکونام حمایت می کرد، شاید مسیر مذاکرات به این شکل عوض نمی شد تا نیمکت تیم ملی امید هم حالا اینقدر بلاتکلیف نباشد. از تابستان آینده کشور عزیزمان ایران باید استارت خود را جهت المپیک بزند و طبیعتا همین حالا هم جهت برنامه ریزی دیر است.

آنچه به نظر می رسد هنوز ابهاماتی بین کی روش و نکونام وجود دارد. ناگفته پیداست کاپیتان سابق تیم ملی هنوز از برکناری اش از نیمکت کشور عزیزمان ایران ناراحت هست. بی شک او برکناری اش را به هیچ وجه شبیه به حمایتی نمی بینید که کی روش در بیانیه اش از آن حرف زده هست. کارلوس گفته تا به امروز هر لحظه از نکونام حمایت کرده است ولی او دو سال قبل در اردوی امارات دستیارش را برکنار کرد و دیگر هیچگاه او را به تیم ملی بازنگرداند.

شاید کی روش چنین جمله ای به زبان آورده تا خود را در ماجرای نرسیدن نکونام به نیمکت تیم امید تبرئه کند؛ چون خواه ناخواه، این شایعه وجود داشته که کارلوس راجع به این نیمکت تصمیم گیرنده هست. طبیعتا هنگامی که نکونام از معادلات تیم امید از بین بردن شد، عادی بود که تصور کند کی روش در این مسئله نقش داشته هست. شاید هم عده ای تلاش می کنند نام او را به نیمکت تیم امید گره بزنند تا راحت تر گزینه ها را کنار بزنند و به گزینه ای که مطلوب ارزش است برسند.

معمای حمایت کی‌روش از نکونام جهت سرمربیگری تیم امید

شاید اگر هر مربی دیگری جای نکونام بود درست مثل امید نمازی، بعد از شروع مذاکرات راجع به تیم امید و در نهایت کاندید شدن جهت نیمکت جوانان، از کوره در می رفت و با توجه به چیزهایی که شنیده بود، برابر کی روش می ایستاد ولی نکونام مثل تمام این دو سال سکوت کرد تا با سکوت خود به حفظ آرامش یاری کند ولی بی شک او خیلی سریع می تواند به این پرسش پاسخ دهد؛ آیا او سرمربی تیم ملی امید نشد؟

کارلوس کی‌روش در تازه ترین بیانیه خود اعلام کرده جواد نکونام عالی ترین گزینه جهت هدایت تیم امید بود. 

واژه های کلیدی: ایران | نیمکت | بیانیه | کارلوس کی روش | فدراسیون فوتبال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog