مشکل ، مسئله تاریخ فوتبال مسابقه کامبوج

مشکل ، مسئله: تاریخ فوتبال مسابقه کامبوج افغانستان تیم فوتبال افغانستان کامبوج جام ملت های آسیا

گت بلاگز اخبار پزشکی نگیرید ، تب‌ کریمه‌کنگو&quot، ذبح غیربهداشتی را تعطیل کنید تا &quot

در شرایطی که روز گذشته خبر فوت یک زن در کرمان به علت مبتلا شدن به بیماری “تب کریمه کنگو” از سوی دانشگاه علوم پزشکی این استان تایید شد، رییس شرکت دامپزشکی اعلام

نگیرید ، تب‌ کریمه‌کنگو&quot، ذبح غیربهداشتی را تعطیل کنید تا &quot

ذبح غیربهداشتی را تعطیل کنید تا "تب کریمه کنگو" نگیرید

عبارات مهم : جمعیت

در شرایطی که روز گذشته خبر فوت یک زن در کرمان به علت مبتلا شدن به بیماری “تب کریمه کنگو” از سوی دانشگاه علوم پزشکی این استان تایید شد، رییس شرکت دامپزشکی اعلام کرد که اگر به گونه ای عمل کنیم که حتی یک مورد ذبح غیربهداشتی دام نداشته باشیم، مطمئنا خبری از “تب کریمه کنگو” هم نیست.

به گزارش ایسنا، تب کریمه کنگو بیماری ویروسی یکسان بین انسان و دامی است که هیچ علائم و نشانه هایی روی دام زنده ندارد و از دو طریق خون و گوشت آلوده و کنه های ناقل این ویروس به انسان انتقال یافته می شود و فصل خاصی جهت شیوع این بیماری وجود ندارد.

در این راستا مهدی شفیعی – مدیر گروه مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی کرمان – فوت یک نفر به علت مبتلا شدن به تب کریمه کنگو را قبول کرده و گفته که این زن ۴۶ ساله ساکن یکی از روستاهای شهرستان بافت به علت گزش کنه آلوده به تب کریمه کنگو مبتلا شده است بود که با وجود انجام کارها درمانی متاسفانه جان خود را از دست داد.

نگیرید ، تب‌ کریمه‌کنگو&quot، ذبح غیربهداشتی را تعطیل کنید تا &quot

علیرضا رفیعی پور – رییس شرکت دامپزشکی – ضمن تایید این خبر راجع به چگونگی و کم و کیف بیماری تب کریمه کنگو به ایسنا اینگونه توضیح داد که تب کریمه کنگو بیماری است که در ۱۲ ماه سال خطر شیوع و گسترش آن وجود دارد و چرخش این ویروس در کشور قابل انکار نیست و هرجایی کوتاهی صورت بگیرد شاهد اتفاقات ناگواری مانند تلفات انسانی رخ داده اخیر در استان کرمان خواهیم بود.

وی افزود: اگر همه موارد و نکات بهداشتی به خاص در زمینه ذبح دام رعایت شود، قطعا شاهد بروز و شیوع این بیماری در جمعیت انسانی نیستیم و اگر به گونه ای به توصیه ها عمل کنیم و حتی اگر یک راس دام بدون نظارت متخصصان و ناظران دامپزشکی ذبح نشده و فروخته نشود، حتی یک مورد تلفات انسانی نخواهیم داشت. در غیر این صورت وقوع چنین اتفاقات و بروز پرسشها ناشی از تب کریمه کنگو دور از انتظار نخواهد بود.

در شرایطی که روز گذشته خبر فوت یک زن در کرمان به علت مبتلا شدن به بیماری “تب کریمه کنگو” از سوی دانشگاه علوم پزشکی این استان تایید شد، رییس شرکت دامپزشکی اعلام

رییس شرکت دامپزشکی کشور ادامه داد: در کل باید به گونه ای برنامه ریزی و تصمیم گیری کنیم که جهت هیچ مناسبت مذهبی و غیرمذهبی ذبح دام در کوچه و خیابان ها بدون نظارت دامپزشکی انجام نشود و حتی قصاب های روستایی و عشایری نیز در این زمینه آموزش دیده باشند.

رفیعی پور گفت: گرچه تب کریمه کنگو در ۱۲ ماه سال خطر شیوع و بروز آن در جمعیت دامی و انسانی وجود دارد، ولی در فصل گرما نیز علاوه بر عواملی مانند ذبح غیربهداشتی، خون و گوشت آلوده، کنه های ناقل این ویروس که روی دام های آلوده به این بیماری نشسته اند نیز می توانند از طریق گزش، ویروس کریمه کنگو را به انسان انتقال یافته کند.

وی تاکید کرد: همه باید در این زمینه کمک کنیم تا تمام نکات بهداشتی جهت مقابله با این بیماری خطرناک رعایت شود، چراکه مانند دیگر امراض امکان واکسیناسیون تب کریمه کنگو وجود ندارد آیا که هیچ نشانه بالینی جهت تشخیص این بیماری در جمعیت دامی نیست.

نگیرید ، تب‌ کریمه‌کنگو&quot، ذبح غیربهداشتی را تعطیل کنید تا &quot

واژه های کلیدی: جمعیت | ویروس | بیماری | دامپزشکی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog